Przemysław Korotkiewicz nowym prezesem KP Chemik Police

Klub Piłkarski Chemik Police ma nowego prezesa. Głosami 19 członków klubu został nim Przemysław Korotkiewicz.

Po odwołaniu z funkcji prezesa Chemika Tomasza Zająca i rezygnacji trzech członków zarządu (Damian Rybowski, Ariel Szydłowski, Robert Kaczorowski), przed klubem groziło widmo przejęcia władzy przez kuratora wyznaczonego przez starostę polickiego.

Komisja rewizyjna, aby tego uniknąć, zwołała na 27 stycznia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, podczas którego wybrano nowego prezesa i zarząd klubu.

Kandydat na prezesa był tylko jeden. Przemysław Korotkiewicz - trener młodzieży w Chemiku Police oraz pracownik Urzędu Miejskiego w Policach i nauczyciel w Gimnazjum nr 3. Za jego kandydaturą było 19 członków, przeciwnych 3.

W skład zarządu KP Chemik Police weszło jeszcze trzech członków klubu: Marek Hornowski, Krzysztof Salitra i Rysto Gogarowski.

Przed nowym zarządem klubu trudne czasy. Przypomnijmy, że Chemik jest zadłużony na prawie 200 tysięcy złotych i ma zawieszoną przez PZPN licencję na grę w III lidze. Ponadto ZZPN w związku z zaległościami finansowymi zawiesił klubowi licencję na grę drużyn w rozgrywkach młodzieżowych.