Mirosław Masicz nie jest już trenerem koordynatorem w ZZPN! Marek Safanów jego następcą

Komisja konkursowa pod przewodnictwem wiceprezesa ZZPN Henryka Wawrowskiego rozstrzygnęła konkurs na stanowisko trenera koordynatora do spraw szkoleniowych. Został nim Marek Safanów, który zastąpił Mirosława Masicza.

- Bardzo dziękuję Mirosławowi Masiczowi za wieloletnią pracę na tym stanowisku. Pod jego opieką w naszych kadrach przewinęło się wielu chłopców, którzy w przyszłości zostali ligowymi piłkarzami. Zawsze byliśmy bardzo zadowoleni z jego pracy i ogromnego zaangażowania. Nie rozstajemy się. Mirosław Masicz pracował będzie w ZZPN na innym stanowisku. W dalszym ciągu chcemy korzystać z jego bogatego doświadczenia. Masicz to nie tylko trener, ale przede wszystkim wspaniały wychowawca. Jest bardzo lubiany przez młodych piłkarzy, dla wielu z nich potrafi być drugim ojcem. Dlatego na pewno pozostanie przy naszych reprezentacjach - mówi Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

- 10 lat pracy na jednym stanowisku to wystarczająco długi okres. Pora żeby pałeczkę przejęli młodsi. Dla mnie wynik nigdy nie był najważniejszy. W pracy z młodzieżą liczy się przede wszystkim szkolenie i wychowywanie. Cierpliwość w pracy z dziećmi to podstawa. Mam satysfakcję, że w tych latach związek doczekał się wielu piłkarzy grającym obecnie na poziomie ekstraklasy. Odchodzę z poczuciem dobrze wykonanej pracy. Teraz będę mojemu następcy służył pomocą i doświadczeniem - powiedział Mirosław Masicz.

Marek Safanów to dyplomowany fizjoterapeuta, trener posiadający licencję trenerską UEFA A, uczestnik staży trenerskich oraz wielu kursokonferencji i szkoleń. Jest wychowankiem Arkonii Szczecin. Ostatnie lata pracy trenerskiej spędził piastując stanowisko asystenta trenerów pierwszego zespołu (awans do IV ligi, Wojewódzki Finał PP) oraz skupiając się na szkoleniu dzieci i młodzieży w klubie z Lasku Arkońskiego.

- To młody trener o szerokich horyzontach. Z jego osobą wiążemy bardzo duże nadzieje. Safanów przedstawił bardzo ciekawą koncepcję pracy na stanowisku trenera koordynatora. Zależy nam na jeszcze lepszym kontakcie ZZPN z trenerami z całego województwa. W obecnym futbolu nastały nowe trendy szkolenia młodzieży. Jestem przekonany, że Safanów będzie je wprowadzał i skutecznie realizował - dodał Bednarek.

- Nominacja na stanowisko trenera koordynatora ZZPN jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Od pierwszego dnia pracy pragnę wspierać naszych działaczy, trenerów i zawodników swoim zaangażowaniem. Będę dbał o wdrażanie coraz to wyższych standardów pozwalających w najbliższym czasie przekuwać pracę naszych zdolnych szkoleniowców w coraz to większe sukcesy. Perspektywiczny plan jaki postanowiliśmy przyjąć za kierunek naszej wspólnej pracy odnosić się będzie do wielu aspektów, których mam nadzieje owoce będą widoczne już w najbliższym czasie. Województwo zachodniopomorskie dysponuje ogromnym potencjałem szkoleniowym i sportowym. Liczne sukcesy na arenie krajowej nie są dziełem przypadku. Mamy zdolną młodzież i bardzo wielu ambitnych trenerów z którymi będę miał przyjemność współpracować - powiedział Safanów.

Na zdjęciu: Mirosław Masicz (po lewej)