Utrudnienia na Wojska Polskiego!

Rozpoczęła się kolejna modernizacja drogi powiatowej w naszym mieście.  Po remoncie ulicy Piłsudskiego, nadszedł czas na Wojska Polskiego.

Po zakończeniu remontu ulicy Piłsudskiego, firma wyłoniona w przetargu od razu przystąpiła do modernizacji ulicy Wojska Polskiego. Zaczęto ją na początku września.

- Odtwarzamy nową nawierzchnię na ulicy Wojska Polskiego, na odcinku od ulicy Piłsudskiego do Grunwaldzkiej. Zerwaliśmy już starą nawierzchnię, a w czwartek lub piątek nałożymy nową – mówi Michał Madeja kierownik robót.

Ulicą Wojska Polskiego zarządza powiat policki. Stan techniczny tej ulicy pozostawiał wiele do życzenia. To właśnie tędy załadowane samochody ciężarowe dojeżdżają do zakładów chemicznych.

- Ten zły stan techniczny, te liczne spękania, zapadnięcia, te studnie, które były w tragicznym stanie, spowodowało, że zarządca drogi zdecydował się na wykonanie remontu tej drogi, ku zadowoleniu wszystkich zapewne – mówi insp. Jan Włodarczyk z Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Remont obejmuje odcinek dziewięciuset metrów.

- Roboty będą polegały na frezowaniu tej nawierzchni, regulacji pionowej zaworów, wpustów studni czyli całej infrastruktury technicznej oraz na wzmocnieniu siatką z włókna szklanego – informuje insp. Jan Włodarczyk.

Ponadto przy kościele został wymieniony chodnik, po to by polepszyć bezpieczeństwo w obrębie przystanków autobusowych i na przejściu dla pieszych. Końcowym efektem prac na ulicy Wojska Polskiego będzie nałożenie nowej nakładki asfaltowo-bitumicznej.

Remont ulicy Wojska Polskiego kosztować będzie 590 tysięcy złotych. Zakończenie prac powinno nastąpić 30 września.