W Trzebieży powstaje promenada

Rozbudowa bazy rekreacyjnej i turystycznej w Trzebieży idzie pełną parą. Po budowie kompleksu przy plaży z boiskami i miejscami do wypoczynku, gmina Police realizuje kolejną inwestycję.

Wzdłuż plaży powstaje promenada wraz z wieżą widokową. Z ponad 10 metrowej wieży turyści będą mogli obserwować Zalew Szczeciński i pływające po nim statki. Powstała zewnętrzna siłownia, a wzdłuż ulicy Spacerowej będzie 12 stacji, na których także będzie można ćwiczyć.

- Dzieci także będą miały tu sporo atrakcji, bo powstanie skatepark z prawdziwego zdarzenia oraz miejsce do zabaw dla najmłodszych – mówi wiceburmistrz Polic Jakub Pisański.

Zadowolenia z nowej siłowni nie kryją turyści przebywający w Trzebieży.

- Jest bardzo fajnie. Można tutaj robić dużo rzeczy.

- To dobrze, że w Trzebieży ciągle coś się dzieje. Są boiska, powstaje promenada i będzie wieża widokowa.

- Przyjechałem z Warszawy. Podoba mi się tutaj i jest przyjemnie niż w stolicy Polski.

Wzbogacona oferta spędzenia wolnego czasu na plaży w Trzebieży powoduje, że do tej miejscowości zjeżdża coraz więcej turystów nie tylko z gminy Police.

- Cieszymy się, że przyjeżdżają do nas ludzie, którzy chcą zostawić u nas parę groszy, kupić lody i pójść na rybę. Trzebież ubiega się o miano letniska z prawdziwego zdarzenia – mówi wiceburmistrz Polic.

W Trzebieży powstaną także pływające pomosty. Całość prac zostanie zakończona w listopadzie 2013 roku. Koszt inwestycji wyniesie około 9 milionów złotych i w dużej części zostanie pokryty ze środków Unii Europejskiej.

Na zdjęciu: Siłownia zewnętrzna na plaży w Trzebieży.