Targi już w najbliższą sobotę

Burmistrz Polic Władysław Diakun serdecznie zaprasza na otwarcie dwudniowych targów, które odbędą się 12 i 13 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach. Wstęp bezpłatny.

Targi są realizowanych przez Gminę Police w ramach projektu: „Wspieranie polsko-niemieckiej transgranicznej gospodarki poprzez działania społeczno - kulturalne”.

Uroczystość rozpocznie się 12 kwietnia 2014 roku o godz. 10.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Siedleckiej 2b w Policach.

Po otwarciu targów, w hotelu Dobosz, odbędzie się konferencja pn „Współpraca transgraniczna – doświadczenia i wyzwania”.

Początek o godz. 12:00. Udział wezmą przedstawiciele polskich  i niemieckich władz samorządowych. Będą omawiać m.in. zagadnienia:

- sukcesy i porażki dotychczasowej współpracy gmin, powiatów i województw (landów) po obu stronach granicy,

- rozwój regionu w  kontekście jubileuszu 10-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.

- możliwości rozwijania współpracy pomiędzy samorządami, a także  poszerzania kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi i niemieckim przedsiębiorcami.

W programie polickich targów liczne atrakcje dla zwiedzających. Oferta została przygotowana z myślą o całych rodzinach. Na scenie, zorganizowanej w hali OSiR , pojawią się artyści różnych grup wiekowych, będą tańczyć, grać i śpiewać. Zostaną przeprowadzone konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Będą też niespodzianki.

- Na stoiskach zaprezentuje się  ponad 60 wystawców z Polski i z Niemiec: przedsiębiorcy, rękodzielnicy, organizacje pozarządowe, instytucje. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertami  producentów i usługodawców. Będą też mogli zaopatrzyć się w artykuły, m.in. na świąteczny wielkanocny stół - mówi Elżbieta Biś asystent burmistrza Polic.

Podczas targów odbędzie się także „Jarmark Wielkanocny”.

Zwiedzanie stoisk będzie możliwe w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp - bezpłatny.